------------------------------

Porcelana

Porcelana jest chyba jednym z niewielu produktów, przy którym napis Made in China nie budzi naszych wątpliwości czy zdenerwowania. Powszechnie bowiem wiadomo, że podobnie jak Holandia słynie z wiatraków, a Niemcy z dobrych aut, domeną Chin jest właśnie wysokiej jakości porcelana, wynaleziona jeszcze w VII wieku.

Na pewno wiele razy zastanawiałaś się, w czym podać elegancki rodzinny obiad lub wystawne przyjęcie dla grona znajomych. Najprostszym, choć nie najtańszym, rozwiązaniem jest zakup porcelanowego serwisu.

Przed zakupem porcelany należy zastanowić się, jaki serwis jest nam potrzebny. Można zaopatrzyć się w zestaw wyłącznie do serwowania obiadu lub tylko kawy, ale bardziej praktycznym rozwiązaniem zdaje się być zakup pełnego serwisu, który pozwoli nam przyjąć gości na obiad, a następnie poczęstować ich pysznymi domowymi wypiekami i aromatyczną kawą.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kompletów porcelanowych. Większość z nich utrzymana jest w kolorze śnieżnobiałym z drobnymi, dodającymi eleganckiego wyglądu, ornamentami. Niezwykle wyjątkowo prezentuje się połączenie subtelnej bieli ze zdecydowanym czarnym (np. kwiatowym) motywem.

Serwis porcelanowy ma bardzo tradycyjny i klasyczny wygląd, dlatego nie musimy się martwić, że nie będzie współgrał z aranżacją naszego wnętrza. Jest on często nieodzownym elementem kuchni, podobnie jak zlewozmywaki.

Podobne informacje:
Kategoria: Kuchnia

comment closed