------------------------------

Kilka porad dla Pani Domu

Czy często myślisz, że doba ma zaledwie 24 godziny, a Ty tylko dwie ręce? Czy trudno pogodzić Ci pracę z obowiązkami domowymi? Czy bywa, że nie masz na nic czasu? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś tak, musisz przeczytać poniższy tekst, który powstał z myślą właśnie o Tobie. Obowiązki Pani Domu nie należą do najłatwiejszych. Na swoich barkach codziennie dźwigasz nie tylko zakupy, ale także problemy związane z domowym budżetem czy pliki rachunków. Przy odpowiednim rozplanowaniu kolejnego dnia wszystkie obowiązki mogą wydać się dużo lżejsze, a Ty sama poczujesz się dobrze zorganizowana. Nie musisz kończyć zarządzania, aby móc świetnie pokierować gospodarstwem dom owym. Wystarczy kilka prostych sposobów, aby dzień wydał się dłuższy.

Nie rezygnuj ze swoich przyjemności, ale połącz przyjemne z pożytecznym. Idealna rada w chwili kiedy w telewizji leci Twój ulubiony serial, a przed Tobą leży spora ilość nieuprasowanych rzeczy lub kiedy masz ochotę posłuchać muzyki, a w kuchnia to prawdziwa stajnia Augiasza. Staraj  się być systematyczna w porządkach, wtedy sprzątanie nie zajmie Ci aż tak wiele czasu, który będziesz mogła spożytkować na coś innego, np. wyjście z przyjaciółmi do kina lub zabawę z dziećmi.

Wykorzystuj przestrzeń, aby nie robić niepotrzebnego bałaganu.  Idealnym rozwiązaniem będzie np. zlewozmywak, który możesz wykorzystać. Zostaw w nim brudne naczynia, które dotąd stały w różnych miejscach w kuchni, od razu zobaczysz, ze wnętrze kuchenne wygląda dużo lepiej. Jeśli chcesz mieć więcej czasu, rozłóż porządki poszczególnych pomieszczeń na określone dni tygodnia. Codzienne sprzątanie zajmie Ci kilkanaście minut, a Twoje mieszkanie będzie lśniło czystością. Nie zapomnij również o odpowiednich detergentach, które pomogą utrzymać Ci czystość. Posegreguj wszystko tak, abyś wiedziała co do czego służy, a codzienne porządki staną się krótkim relaksem po ciężkim dniu pracy.

Podobne informacje:

comment closed