------------------------------

Czyszczenie naczyń kuchennych

Naczynia kuchenne wielokrotnego użytku są nieocenioną wartością w każdym domu. Trudno byłoby wydać eleganckie przyjęcie, używając naczyń jednorazowych. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy z designerów proponuje inny wzór czy kształt, wybór naczyń kuchennych jest rzeczą niezmiernie trudną. Przed zakupem należy zastanowić się, jak dany zestaw będzie komponował się z wystrojem wnętrza kuchni czy jadalni.

Kiedy dokonamy już zakupu naczyń, należy zająć się odpowiednim ich czyszczeniem, aby mogły służyć wiele lat. Rzeczą najistotniejszą jest wybór właściwych detergentów. Niezbędne jest także mycie naczyń zaraz po spożyciu posiłku, kiedy zabrudzenia są jeszcze świeże i łatwe w usunięciu. Trzymanie zabrudzonych naczyń przez kilka godzin czy dni powoduje, że plamy z tłuszczu lub inne zabrudzenia są bardzo trudne do umycia, co w konsekwencji prowadzi do wyboru detergentów o silnym działaniu, mających niekorzystny wpływ na nasze dłonie, ale także na tworzywo, z którego zostały wykonane naczynia.

Naczynia kuchenne powinno się myć, używając do tego odpowiednich detergentów powszechnie dostępnych w każdym hipermarkecie czy osiedlowym sklepie. Do usuwania trudnych zabrudzeń niezbędna będzie gąbka posiadająca dwie powierzchnie- jedną przeznaczoną do świeżych, łatwo usuwalnych zabrudzeń oraz drugą- odpowiednią do trudnych zaschniętych plam. Do mycia naczyń przyda się również myjka, która ułatwi czyszczenie np. garnków. Do zmywania należy używać ciepłej wody. Niezbędny będzie zlewozmywak, który ułatwi pracę, bowiem pozostawiając w nim  brudne naczynia zamoczone w cieplej wodzie mamy pewność, że usuwanie zabrudzeń będzie o wiele łatwiejsze.

Ostatnim etapem pielęgnacji naczyń kuchennych jest ich płukanie oraz osuszanie. Naczynia należy dokładnie opłukać, aby nie zostały na nich ślady detergentów niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Po dokładnym opłukaniu przychodzi kolej na suszenie. Jest to niezbędny etap, jeśli chcemy uniknąć nieestetycznych smug oraz zacieków. Nawet najpiękniejsza zastawa, ale niewłaściwie pielęgnowana  może stracić swój urok. Czyszcząc naczynia kuchenne w odpowiedni sposób, możesz zdobyć uznanie gości i sprawić, że czas posiłku będzie wyjątkowy.

Podobne informacje:

comment closed